Контроллер цифровых сигналов DSPIC30F6013AT-30I/PT Microchip Technology
Артикул:
Производитель: Microchip
Характеристики
Brand Microchip Technology
Core dsPIC30F
Data Bus Width 16 bit
Data RAM Size 6 kB
Height 1 mm
Interface Type CAN/I2C/SPI/UART
L1 Cache Data Memory -
L1 Cache Instruction Memory -
Length 12 mm
Manufacturer Microchip Technology
Maximum Clock Frequency 30 MHz
Maximum Operating Temperature + 85 C
Minimum Operating Temperature - 40 C
Moisture Sensitive Yes
Mounting Style SMD/SMT
Number of I/Os 68 I/O
Number of Timers/Counters 5 Timer
Operating Supply Voltage 2.5 V to 5.5 V
Package/Case TQFP-80
Packaging Reel
Processor Series dsPIC30F
Product DSCs
Product Type DSP - Digital Signal Processors & Controllers
Program Memory Size 132 kB
Program Memory Type Flash
Series dsPIC30F6013
Tradename dsPIC
Unit Weight 513,600 mg
Width 12 mm
Описание
Характеристики
Brand Microchip Technology
Core dsPIC30F
Data Bus Width 16 bit
Data RAM Size 6 kB
Height 1 mm
L1 Cache Data Memory -
L1 Cache Instruction Memory -
Length 12 mm
Maximum Clock Frequency 30 MHz
Moisture Sensitive Yes
Mounting Style SMD/SMT
Number of I/Os 68 I/O
Package/Case TQFP-80
Packaging Reel
Processor Series dsPIC30F
Product DSCs
Program Memory Size 132 kB
Program Memory Type Flash
Series dsPIC30F6013
Tradename dsPIC
Unit Weight 513,600 mg
Width 12 mm