Контроллер цифровых сигналов DSPIC33CK64MC102-I/2N Microchip Technology
Артикул:
Производитель: Microchip
Характеристики
Brand Microchip Technology
Core dsPIC
Data Bus Width 16 bit
Data RAM Size 8 kB
Interface Type I2C, I2S, SPI, UART
Manufacturer Microchip Technology
Maximum Clock Frequency 100 MHz
Mounting Style SMD/SMT
Number of Cores 1 Core
Number of I/Os 21 I/O
Operating Supply Voltage 3.3 V
Package/Case UQFN-28
Packaging Tube
Processor Series dsPIC33
Product DSCs
Product Type DSP - Digital Signal Processors & Controllers
Program Memory Size 64 kB
Program Memory Type Flash
Supply Voltage - Max 3.6 V
Supply Voltage - Min 3 V
Watchdog Timers Watchdog Timer
Описание
Характеристики
Brand Microchip Technology
Core dsPIC
Data Bus Width 16 bit
Data RAM Size 8 kB
Mounting Style SMD/SMT
Number of Cores 1 Core
Number of I/Os 21 I/O
Operating Supply Voltage 3.3 V
Package/Case UQFN-28
Packaging Tube
Processor Series dsPIC33
Product DSCs
Program Memory Size 64 kB
Program Memory Type Flash
Supply Voltage - Max 3.6 V
Supply Voltage - Min 3 V