Контроллер цифровых сигналов DSPIC33FJ16GP101T-I/SO Microchip Technology
Артикул:
Производитель: Microchip
Характеристики
Brand Microchip Technology
Core dsPIC33FJ
Data Bus Width 16 bit
Data RAM Size 1 kB
Height 2.05 mm (Min)
Interface Type I2C, JTAG, SPI, UART
L1 Cache Data Memory -
L1 Cache Instruction Memory -
Length 11.55 mm
Manufacturer Microchip Technology
Maximum Clock Frequency 32 MHz
Maximum Operating Temperature + 85 C
Minimum Operating Temperature - 40 C
Mounting Style SMD/SMT
Number of I/Os 35 I/O
Number of Timers/Counters 5 Timer
Operating Supply Voltage 3.3 V
Package/Case SOIC-18
Packaging Reel
Processor Series dsPIC33F
Product DSCs
Product Type DSP - Digital Signal Processors & Controllers
Program Memory Size 16 kB
Program Memory Type Flash
Series dsPIC33FJ16GP10x
Tradename dsPIC
Unit Weight 210 mg
Width 7.5 mm
Описание
Характеристики
Brand Microchip Technology
Core dsPIC33FJ
Data Bus Width 16 bit
Data RAM Size 1 kB
Height 2.05 mm (Min)
L1 Cache Data Memory -
L1 Cache Instruction Memory -
Length 11.55 mm
Maximum Clock Frequency 32 MHz
Mounting Style SMD/SMT
Number of I/Os 35 I/O
Operating Supply Voltage 3.3 V
Package/Case SOIC-18
Packaging Reel
Processor Series dsPIC33F
Product DSCs
Program Memory Size 16 kB
Program Memory Type Flash
Series dsPIC33FJ16GP10x
Tradename dsPIC
Unit Weight 210 mg
Width 7.5 mm