Контроллер цифровых сигналов DSPIC33FJ16GP304-E/ML Microchip Technology
Артикул:
Производитель: Microchip
Характеристики
Brand Microchip Technology
Core dsPIC33FJ
Data Bus Width 16 bit
Data RAM Size 2 kB
Height 0.88 mm
Interface Type I2C, JTAG, SPI, UART
L1 Cache Data Memory -
L1 Cache Instruction Memory -
Length 8 mm
Manufacturer Microchip Technology
Maximum Clock Frequency 40 MHz
Maximum Operating Temperature + 125 C
Minimum Operating Temperature - 40 C
Mounting Style SMD/SMT
Number of I/Os 35 I/O
Number of Timers/Counters 3 Timer
Operating Supply Voltage 3.3 V
Package/Case QFN-44
Packaging Tube
Processor Series dsPIC33F
Product DSCs
Product Type DSP - Digital Signal Processors & Controllers
Program Memory Size 16 kB
Program Memory Type Flash
Series dsPIC33FJ16GP304
Tradename dsPIC
Unit Weight 370 mg
Width 8 mm
Описание
Характеристики
Brand Microchip Technology
Core dsPIC33FJ
Data Bus Width 16 bit
Data RAM Size 2 kB
Height 0.88 mm
L1 Cache Data Memory -
L1 Cache Instruction Memory -
Length 8 mm
Maximum Clock Frequency 40 MHz
Mounting Style SMD/SMT
Number of I/Os 35 I/O
Operating Supply Voltage 3.3 V
Package/Case QFN-44
Packaging Tube
Processor Series dsPIC33F
Product DSCs
Program Memory Size 16 kB
Program Memory Type Flash
Series dsPIC33FJ16GP304
Tradename dsPIC
Unit Weight 370 mg
Width 8 mm