Контроллер цифровых сигналов DSPIC33FJ16GP304T-I/PT Microchip Technology
Артикул:
Производитель: Microchip
Характеристики
Brand Microchip Technology
Core dsPIC33FJ
Data Bus Width 16 bit
Data RAM Size 2 kB
Height 1 mm
Interface Type I2C, JTAG, SPI, UART
L1 Cache Data Memory -
L1 Cache Instruction Memory -
Length 10 mm
Manufacturer Microchip Technology
Maximum Clock Frequency 40 MHz
Maximum Operating Temperature + 85 C
Minimum Operating Temperature - 40 C
Moisture Sensitive Yes
Mounting Style SMD/SMT
Number of I/Os 35 I/O
Number of Timers/Counters 3 Timer
Operating Supply Voltage 3.3 V
Package/Case TQFP-44
Packaging Reel
Processor Series dsPIC33F
Product DSCs
Product Type DSP - Digital Signal Processors & Controllers
Program Memory Size 16 kB
Program Memory Type Flash
Series dsPIC33FJ16GP304
Tradename dsPIC
Width 10 mm
Описание
Характеристики
Brand Microchip Technology
Core dsPIC33FJ
Data Bus Width 16 bit
Data RAM Size 2 kB
Height 1 mm
L1 Cache Data Memory -
L1 Cache Instruction Memory -
Length 10 mm
Maximum Clock Frequency 40 MHz
Moisture Sensitive Yes
Mounting Style SMD/SMT
Number of I/Os 35 I/O
Operating Supply Voltage 3.3 V
Package/Case TQFP-44
Packaging Reel
Processor Series dsPIC33F
Product DSCs
Program Memory Size 16 kB
Program Memory Type Flash
Series dsPIC33FJ16GP304
Tradename dsPIC
Width 10 mm