Варистор AV14K2220122NIR1 Bourns
Артикул:
Производитель: Bourns
Характеристики
Manufacturer BOURNS
Tolerance 10 %
Capacitance 0.01 uF
Clamping Voltage 40 V
Current Rating 1200 A
Height 1.4 mm
Length 5.7 mm
Maximum Operating Temperature + 125 C
Minimum Operating Temperature - 55 C
Mounting Style PCB Mount
Package/Case 2220 (5750 metric)
Packaging Reel
Peak Surge Current 1200 A
Product MLV
RoHS Details
Series AV
Termination Style SMD/SMT
Type Automotive Grade
Varistor Voltage 24 V
Voltage Rating AC 14 VAC
Voltage Rating DC 16 VDC
Width 5 mm
Описание
Характеристики
Manufacturer BOURNS
Tolerance 10 %
Capacitance 0.01 uF
Clamping Voltage 40 V
Current Rating 1200 A
Height 1.4 mm
Length 5.7 mm
Mounting Style PCB Mount
Packaging Reel
Peak Surge Current 1200 A
Product MLV
RoHS Details
Series AV
Termination Style SMD/SMT
Type Automotive Grade
Varistor Voltage 24 V
Voltage Rating AC 14 VAC
Voltage Rating DC 16 VDC
Width 5 mm